Přesun na obsah

Dnes je 19.6.2024

Svátek má Leoš

SDDM Ostrava-Zábřeh

Fotogalerie

Svatý kopeček zoo


KDO JSME

Salesiánský dům dětí a mládeže, Klub SHM Ostrava-Zábřeh je nestátní neziskovou organizací, zaměřenou na výchovně-vzdělávací, sportovní, kulturní a zájmové aktivity dětí a mládeže v jejich volném čase, a to jak ve dnech školního vyučování, tak o víkendech, volných dnech a prázdninách. Hlavním cílem jeho činnosti je nabídka kvalitního a smysluplného využití volného času dětí a mládeže jako prevence negativních společenských jevů. Dalším záměrem je poskytování rodinného zázemí a prostředí otevřenosti a kamarádství, které  umožňuje rozvíjet  vlohy, schopnosti i tvořivost, doplňuje  vědomosti  a vede ke správným životním hodnotám.

Během týdne mohou děti navštěvovat různé zájmové kroužky nebo tzv. volnou oratoř (otevřený klub), případně se mohou zúčastnit některé z jednorázových akcí, které jsou velmi časté a pestré. O sobotách vyjíždíme na jednodenní výlety a o prázdninách na vícedenní pobyty mimo Ostravu. Pokud jde o sportovní soutěže, naši stolní tenisté hrají v současné době okresní ligu mužů.

Od roku 2003 byl zprovozněn i upravený zahradní areál s hřištěm, který slouží veřejnosti denně až do večerních hodin. Dopoledne jej navštěvují především maminky z okolních bytovek se svými malými dětmi, odpoledne školní děti a mládež. Na hřišti se hraje basketbal, streetbal, nohejbal a florbal, zbývající část areálu slouží jako místo her, odpočinku a zábavy.

SDDM navštěvují děti ve věku 6-16 let, zvláštní pozornost je věnována mj dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Toto zaměření vychází z duchovního odkazu svatého Jana Boska, italského kněze, který se v 19. století věnoval mladým lidem v různých obtížných situacích a byl protagonistou geniální výchovné metody – preventivního systému.